ZOO koutek

 

 

V učebně přírodopisu vznikl postupně ZOO koutek. Začal rybičkami a strašilkami. Pak přibyla akvária s želvami, klece s králíkem, morčetem a křečkem, terárium s pískomily a užovkou. Jak se rozrůstal počet zvířat, začali jsme uvažovat o zřízení samostatné místnosti jen pro zvířata. Dali jsme hlavy dohromady a zrodil se nápad vybudovat ZOO koutek z chodby.

Přepažená chodba Okno Pohled oknem z chodby

Na jaře 2004 vznikl drobnými stavebními úpravami z části chodby prostor, kde zvířata nejsou rušena výukou a naopak - výuka není narušována jejich aktivitami. Proskleným oknem lze i z chodby pozorovat život ve "zvěřinci". Kdo vyžaduje bližší kontakt s živými miláčky, zajde si do zoo koutku přes učebnu přírodopisu.
Během jarních prázdnin čekalo naše zvířátka stěhování do nových prostor. Ptali jsme se jich, jak se jim v novém prostředí líbí. Ptáci štěbetali,   rybičky  mlčely,  želvy a užovka syčely, králík, morče i křeček pískali - moc, moc, moc (nebo pomoc?).

O všechny živočichy se starají děti pod vedením paní učitelky Benešové, která zoo koutku věnuje mnoho času. Musí denně krmit (je to divné, ale zvířátka mají hlad v sobotu i v neděli), čistit jim ubikace a sledovat jejich zdravotní stav.

Procházka po minizoo.

Letos si zde můžete prohlédnout užovku červenou a užovku amurskou a velkého hroznýše V akváriu chováme rybičky a několik vodních želviček nádherných od malého Prcka po Drobečka, který měří 25 cm. Kromě vodních želviček máme i želvy suchozemské, a to dvě želvy zelenavé a jednu želvu stepní.  Samozřejmě nesmíme zapomenout na oblíbence dětí, zakrslé králíčky a morčata. V kleci nám štěbetají zebřičky, ale ví, že musí potichu, aby nerušily žáky. Z bezobratlých živočichů u nás bydlí dva sklípkani. Menšího jsme dostali ve velikosti 1 cm a od té doby opravdu povyrostl. Posledním přírůstkem jsou agama a leguán. Většina zvířátek jsou nalezenci, nebo zvířátka, která někdo již nechtěl.


 

želva nádherná užovka amurská hroznýš leguán králík
králík zebřičky morče morče užovka červená
  akvárium s rybkami sklípkan sklípkan želvy zelenavé